ВИРОБНИК СУЧАСНИХ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ
МОДЕРНБУД
 
 
 

Огляд сучасних покрівельних матеріалів

Підбір матеріалу для вашого даху – справа не тільки важлива, але й відповідальна. Надійний дах – це гарантія спокою та злагоди у вашому домі на довгі роки. Надійність та якість Вашого даху насамперед залежить від вдалої та вірної відповіді на питання: який покрівельний матеріал обрати?

В Україні найбільшою популярністю користуються наступні покрівельні матеріали:

М’який шифер «Ондулін», бітумна черепиця, метало черепиця, керамічна черепиця, цементно-пісчана черепиця та новий матеріал – полімерна черепиця.

Ондулін.

Ондулін найдешевший матеріал для даху. Простий монтаж та відносно довгий строк експлуатації. Але вигляд – як у старого доброго шиферу та й вибір кольорів замалийй. Доречі, ондулін – горючий матеріал. Ідеальний для недорогих господарських споруд та тимчасового даху.

Бітумна черепиця.

Цей матеріал останнім часом набуває популярності. Має привабливий вигляд, широку гаму кольорів, легкий. Навіть на складних дахах відхід матеріалу незначний. Можлива втрата кольору під впливом сонячної радіації при пошкоджені захисного покриття. Разом з тим бітумна черепиця монтується на попередньо встановлену вологостійку фанеру по всій площині даху – одже потребує додаткових витрат.

Металочерепиця.

Металочерепиця залишається найпопулярнішою на ринку. Її невелика вага, приємний вигляд, простий монтаж, довговічність та доступна ціна – ось у чому секрет її популярності. Та разом з тим цей матеріал має певні недоліки. Головні з них- погані: шумоізоляція (барабанний ефект під час дощу, граду), термоізоляція та можливість корозії при пошкоджені полімерного покриття. Має суттєвий відхід матеріалу на складних дахах. Додаткові витрати – на більше утеплення та шумоізоляцію даху. Обов’язковий громовідвід з заземленням.

Керамічна черепиця.

Класика. Натуральна черепиця, виготовлена з глини, на сьогодні вважається най довговічнішим матеріалом. Вона стійка до агресивного середовища та сонячної радіації, має добру шумоізоляцію. Але цей матеріал має велику вагу, що зобов’язує подбати про підсилений фундамент та дахову систему. Ще один недолік – невелика ударостійкість. Разом з тим цей матеріал один з найдорожчих. З часом обростає мохом та грибками, що руйнує покрівлю та суттєво зменшує довговічність.

Цементно-пісчана черепицяю. Має ті самі якості та недоліки, що і керамічна черепиця, але за більш демократичну ціну.

Полімерна черепиця.

Найсучасніший матеріал для покрівлі, який має всі переваги вище перелічених: невелику вагу, приємний вигляд, нескладний монтаж, довговічність, гарні шумо- та термоізоляцію, вище витримувати значні навантаження. Виготовляється за найсучаснішою технологією методом гарячого штампування суміші кварцового піску та полімерної композиції. До складу черепиці також входять: барвники (оксиди металів), пластифікатори (стійкість до ударів) та стабілізатори (запобігають старінню полімера, термін експлуатації даху понад 100! років). Всі ці якості ви отримуєте за приємною ціною, нижчою ніж у керамічної та цементно-пісчаної черепиці. Стійки колір – пофарбована вся маса матеріалу. Недоліків у цьому матеріалу немає. Єдине – радимо виконувати монтаж оцинкованими шурупами, так як звичайні цвяхи з часом іржавіють і сліди іржи можуть зіпсувати вигляд Вашого даху.